• En iyi promosyon çanta hizmetleri sunuyoruz
  • Alanında uzman ekibimiz ile hizmet veriyoruz

Nonwoven Çanta Gerçekten de Çevre Dostu mudur? - Subaşı Çanta Promosyon

Evet yapılan araştırmalara göre çevre dostu ürünlerdir. Fakat konuyu daha da detaylandırmak gerekirse promosyon bez çanta üretiminde kullanılan teknik tekstil nonwoven kumaş PP hammadesinden üretilmektedir. PP hammade petrol türevi olan plastik hammadedir. Bu hammadeden üretilen nonwoven üretim süreci çevre dostluğu noktasında kilit rol oynamaktadır.

Nonwoven kumaş lifli olarak üretilmektedir. Pamuklandırılan plastik ham madde ezilerek levha şeklinde form aldırılan teknik kumaş yapı olarak kalıplı üretime göre daha zayıftır. Bu zayıflık doğada daha kısa sürede yok olmasını sağlamaktadır.

Nonwoven Çanta Doğada diğer ürünlerin aksine çok sert ve mukavemetli olmayan yapısından dolayı ve PP ham maddesinin mikro organizmalar tarafından gıda olarak tüketildiğini gösteren araştırmalarında ortaya çıkardığı sonuçlara göre mekanik olarak parçalanıp doğa dostu olarak toprağa karışabilmektedir.

Hammade olarak nonwoven kumaş değerlendirmesinin yanında çevre dostu olarak kabul görmesinin en büyük nedeni kullanım alanıdır. Nonwovenden üretilmiş bez poşet asla tek kullanımlık olarak kabul edilmemektedir. Bu ürünün çevre dostu olmasındaki diğer kilit noktadır. Tekrar tekrar kullanılan bez çanta başka ürünlerin tüketimini azaltacağından doğa kaynak kullanımını azaltmış, kısaca doğa dostu ünvanını kazanmış olmakmaktadır.

Sohbeti başlat
1
Merhaba,
Yardımcı olabilir miyim?
Mesaj bırakın size dönelim..
Powered by