• En iyi promosyon çanta hizmetleri sunuyoruz
  • Alanında uzman ekibimiz ile hizmet veriyoruz

News Single Post

Sublimasyon Baskı Hakkında

Sublimasyon Nedir?

Sublimasyon; maddenin ısı uygulandığında katı halden aradaki sıvı hali atlayıp gaz haline geçmesidir.

Sublimasyon ile Hangi Ürünlere Baskı Yapılabilir?

Hambez Büzgülü Sırt Çantası ürünlerinin yapımında kullanımı başta olmak üzere, süblime boyalar sadece polyester yüzeylere transfer olabilirler. Bu nedenle bu yöntemle sadece polyester veya polyester kaplı ürünlere sublimasyon baskı yapılabilir. Sublimasyon ile baskı yapılmış ve yapılabilecek yüzlerce ürünü kataloğumuzda bulabilirsiniz ve bizden numune resimler isteyebilirsiniz.

Sublimasyon Sistemleri Nasıl Çalışır?

Sublimasyon baskı sistemlerinin çalışma sisteminde sublimasyon boyaları, mürekkep içerisinde mikroskobik boyutlarda katı halde bulunurlar. Sözünü ettiğimiz sublimasyon boyalar genel olarak mürekkep püskürtmeli bir yazıcı vasıtasıyla özel olarak kullanılan transfer baskı kağıdı üzerine aktarma işlemi yapılır.

Aktarma işlemi yapılan kağıt, baskı yapılmak istenilen yüzey üzerine konulur ve transfer baskı presi ile ısı altında preslenir. Bu şekilde işlemden sonra kağıt üzerindeki boya gaz formuna geçiş yapar. Sonrasında baskı yapılacak yüzeye transfer gerçekleşmiş olur.

Sublimasyon yöntemi ile sadece polyester veya polyester kaplamalı yüzeylere baskı yapılabilir.

Peki Sublimasyon Baskının Kalitesi Nasıldır?

Sublimasyon baskı ile yapılan baskılar her zaman çok canlı renklerden oluşur. Sublimasyon baskılar dış etkenlere karşı çok dayanıklılardır öyle ki çizilmelere ve bunun yanında mekanik aşınmalara karşı mukavemeti yüksektir, çok ama çok dayanıklıdırlar.

Sublimasyon baskı ile basılmış ürünler iç mekanlarda, kapalı alanlarda kullanıldığında onlarca sene hiç bir solma, bozulma ve yıpranma ile karşılaşılmadan kullanılabilir. Bu boyalarla basılmış tekstil ürünleri yıpranmadan sıkıntısız bir şekilde yıkanabilir. Dış mekanda kullanılacak ve sürekli güneş altında kalacak ürünlerin ise UV dayanımını arttıracak lak ve kaplamalarla kullanılması önerilir.

Sohbeti başlat
1
Merhaba,
Yardımcı olabilir miyim?
Mesaj bırakın size dönelim..
Powered by